Skip to content
O mnie
Menu
znaczek1
lemur_kolaz

Witaj gościu miły!

O MNIE

Mam na imię Asia i pochodzę z Konstancina – Jeziorny, jedynego uzdrowiska na Mazowszu, Beverly Hills Warszawy i osady robotniczej, której mieszkańcy, pracownicy Królewskiej Fabryki, przyczynili się do produkcji papieru, na którym spisana została Konstytucja Trzeciego Maja. Z wykształcenia jestem, w kolejności: animatorem, kulturoznawcą i etnologiem, z szeroką paletą zainteresowań, w tym również badawczych, obejmujących literaturę dziecięcą, turystykę kulinarną i dziedzictwo poprzemysłowe. Z zamiłowania jestem lokalnym entuzjastą, rodzinnym genealogiem i wędrowcem. Ostatnio moje życie układa się gdzieś między Krakowem, Katowicami, a Warszawą. Moje serce skradły też pogranicza. Z uporem maniaka odwiedzam informacje turystyczne. By poznać wielki świat nie rzuciłam pracy, ale nie oznacza to, że podróż nie zmienia mnie i mojego życia. Wędruje niespiesznie, ale za to ciągle. Bo moja podróż zaczyna się tuż za progiem.

O LEMURZE

Lemur, jak wygląda, każdy widzi. Szaro – biało – czarny z pasiatym ogonkiem i nieco sterczącymi uszkami. Elementem charakterystycznym jest jego pluszowatość. Jego historia jest całkiem prosta: powstał gdzieś w odległych Chinach, skąd trafił do sklepiku z zabawkami w warszawskim ZOO. Siedząc sobie wśród innych lemurów pewnego dnia został kupiony i zabrany, niedaleko, bo pod Warszawę. Podróże i ciekawość świata ma niejako w genach, to też usiedzieć w miejscu długo nie potrafi. Ponieważ jego przeszłość jest transkontynentalna, teraz chce poznać to, co ma najbliżej – kraj, w którym mieszka. Dlatego też wymyślił, że swoją ciekawość zaspokajać będzie poprzez podróże po Polsce, pokazując jej piękno, tajemnicę i ciekawostki.

o blogu

Hasłem przewodnim bloga jest projekt #zlemuremprzezpolske, którego zadanie jest proste: edukować, pokazywać i ujawniać to, co ukryte, tajemnicze i nieznane. Wiecie ile jest stanów w Stanach Zjednoczonych Ameryki? Jaka jest potrawa narodowa Hiszpanii? Ile metrów wysokości ma Mont Everest? To świetnie! A czy wiecie, co to są gulandzie? Gdzie leży kraina krasnoludków? I gdzie można zobaczyć jedyny w swoim rodzaju pomnik ziemniaka? Nie? To lemurowy blog jest właśnie dla Was! Wyruszcie razem ze mną i Lemurem w niezwykłą podróż po bezdrożach większych i mniejszych. Odkryjemy dziką przyrodę, niesamowite widoki, przepiękne zabytki i pyszną kuchnię. Znajdziemy prostotę w wielkim mieście i zamieszanie w prostocie małego miasteczka. Pokażę Wam, że podróżowanie nie musi być ani drogie, ani odległe. Gdy już zobaczycie te wszystkie Azje, Afryki i Islandię wpadnijcie na chwilę sprawdzić, gdzie aktualnie buszuje Lemur. Na blogu znajdziecie ciekawe historie, opowieści z drogi, pomysły na dłuższe i krótsze wypady, a także garść praktycznych porad. I pamiętajcie: lemurowy blog jest także dla Was więc zostawicie czasem po sobie ślad w komentarzach!

lemur_hashtag2

Co znajdziesz na blogu?

Opisy 24 godzinnych wycieczek po polskich miastach.
Opisy sezonowych atrakcji.
Regionalna kuchnia.
Polskie szlaki: krajoznawcze, górskie, przyrodnicze i wszystkie inne!
Rankingi muzeów i galerii.
Testy sprzętu turystycznego.
Pomysły na prezenty dla podróżnika.
Recenzje książek podróżniczych.
Porady, jak zaplanować wyjazd i co ze sobą zabrać.
O mnie

By być na bieżąco z lemurowymi wyprawami polub mnie na fb i instagramie!

Z turystycznym pozdrowieniem… Asia i Lemur

Zapisz się i otrzymaj dostęp
do darmowych materiałów

Zapisz się, aby otrzymać dostęp do Biblioteki. Po zostawieniu adresu mailowego, otrzymasz maila z linkiem potwierdzającym zapis. Po potwierdzeniu zapisu, otrzymasz hasło dostępowe do Biblioteki. W Bibliotece czeka na Ciebie m.in. Podróżniczy Plan Podboju Polski, Apteczka na wyjazd, Seriale z Polską w tle.