Skip to content
Lato w mieście – pomysły na spędzanie czasu
Menu

Lato i letnie miesiące nieodłącznie kojarzą się nam z wyjazdami i odpoczynkiem, najlepiej gdzieś w dalekich krajach. Co jednak, gdy dalekie podróże i zagraniczne wyjazdy odwiesić musimy na wieszak? Nic strasznego! W takiej sytuacji nawet w mieście, w którym mieszkamy na co dzień możemy się świetnie bawić nie tylko w czasie krótkich weekendów, ale też podczas dłuższej przerwy w pracy. Poniżej znajdziecie listę moich pomysłów, na to jak spędzić czas w mieście. Lato w mieście też może być ekscytujące!

1. Odkryj nowe miejsca – może zapisałaś sobie jakiś park lub podwórko z niesamowitymi muralami, które chciałabyś odwiedzić albo muzeum o istnieniu, którego dowiedziałaś się od koleżanki? Wakacje to świetny moment aby takie miejsca odwiedzić i odkryć! W letnie miesiące otwierają się klimatyczne ogródki, w muzeach są mniejsze kolejki, a teatry wychodzą w plener! Możesz też zobaczyć swoje miasto z zupełnie innej perspektywy i spędzić cały dzień na zwiedzaniu, jak turysta – odkrywaj parki, zwiedzaj galerie, szukaj nowych miejsc. Niespiesznie, z uwagą i ciekawością. Możesz też wybrać się na spacer z lokalnym przewodnikiem.

2. Odkrywaj nowe smaki – może być w restauracji, do której zawsze chciałaś się wybrać, ale jakoś tak do tej pory nie starczało czasu lub nie było po drodze? A jeszcze lepiej wybierz się na lokalny bazarek kup kilka produktów i utwórz z nich przepyszne danie – może być z przepisu znalezionego dawno temu w książce kulinarnej lub np. odtwórz przepis na ulubione ciasto robione przez babcię.

3. Spędzaj czas na powietrzu – parki, lasy, stawy i rzeki, z tych miejsc w lato powinniśmy korzystać szczególnie często. Możemy spacerować, patrzeć w niebo czy na drzewa, czytać książkę czy po prostu słodko nic nie robić i chłonąć letnią atmosferę. Pamiętajcie tylko o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem – świetnie się sprawdzą tutaj kremy z filtrem, kapelusze i duża ilość wody. Moje ulubione kosmetyki, które świetnie sprawdzają się na wyjazd, ale w mieście też dają radę znajdziecie tutaj -> Kosmetyczka na wyjazd

4. Znajdź nowe hobby – może joga, pilates lub tai-chi? Ruch na świeżym powietrzu to przecież samo zdrowie! I wcale nie musi dużo kosztować, w wielu miejscach w okresie wakacji można się wybrać na bezpłatne zajęcia w parkach. A może odkryjesz w sobie kreatywność? Malowanie lub fotografowanie, nawet za pomocą telefonu komórkowego może całkowicie zmienić naszą perspektywę i pozwolić nam spojrzeć, na zwykły chodnik zupełnie inaczej!

5. Znajdź pracę dodatkową – wakacje i praca dodatkowa wcale nie musi się wykluczać! Bo kto powiedział, że w wakacje nie możemy sobie trochę dorobić? I to w sposób, który nie będzie wymagał od nas poświęceń czasu i energii. Zarabianie w Avon jest bardzo proste! Wystarczy wejść w link, założyć konto konsultantki i już! Jednocześnie możesz dzięki temu oszczędzać (rabaty nawet do 45%) i zarabiać, polecając kosmetyki, z których korzystasz.

Mam nadzieję, że któryś z moich pomysłów wpadł Ci w oko i że wykorzystasz go jeszcze podczas tego lata!Spodobał Ci się wpis? Masz uwagi? Spostrzeżenia? Zapytania? Jeśli tak, to proszę pozostaw komentarz pod wpisem: to bardzo mobilizuje do ciągłej pracy nad blogiem! Z góry dziękuję! By pozostać na bieżąco z lemurowymi przygodami, śledź lemurowego fanpage’a oraz instagrama (nick: lemurpodroznik)!

 

*Wpis powstał we współpracy z marką AVON

Lato w mieście – pomysły na spędzanie czasu

Cześć!

Mam na imię Asia i witam Cię na lemurowym blogu – jedynym blogu poświęconym tylko i wyłącznie podróżom po Polsce. Znajdziesz tu tajemnicze miejsca, niesamowite tradycje i regionalne zwyczaje. Wyrusz razem ze mną w podróż, która zaczyna się tuż za drzwiami! Zapraszam!

Lato w mieście – pomysły na spędzanie czasu

Kategorie

Archiwum

Lato w mieście – pomysły na spędzanie czasu