Skip to content
Ranking podhalańskich basenów termalnych
Menu

Baseny termalne, czyli popularne „termy” to świetny pomysł na spędzenie czasu na Podhalu. Zawarte w wodzie mineralne składniki dadzą ukojenie zmęczonym mięśniom po górskiej wycieczce, a rodziny z dziećmi mogą spędzić tutaj cały dzień pełen atrakcji. Na terenie Po Podhala mieszczą się największe pokłady wody geotermalnej w Polsce. Pierwsze źródło termalne odkryto w Jaszczurówce, będącej dzisiaj częścią Zakopanego. Większość ośrodków zlokalizowana jest wokół Zakopanego, mniej więcej od 14 do 23 km. Zapraszam was na mój totalnie subiektywny ranking podhalańskich basenów termalnych.

Termy Chochołowskie Chochołów

Pierwsze miejsce w moim totalnie subiektywnym rankingu podhalańskich basenów termalnych zajmują termy Chochołowskie (Chochołów 400) – najmłodszy, najładniej wykończony i jednocześnie największy tego typu obiekt w okolicach Zakopanego. Wewnątrz czeka na odwiedzających trzydzieści niecek basenowych, na dwóch poziomach, w których temperatura wody dochodzi do 36 stopni Celsjusza. Trzeci poziom to strefa saun – mokrych i suchych. Baseny są wewnętrzne i zewnętrzne. Małym minusem jest fakt, że żeby z basenu wewnętrznego trafić do zewnętrznego, trzeba wyjść z wody i podreptać. Plusem za to jest strefa basenów solankowych. Fajne zaplecze gastronomiczne i ogromny parking.

Termy Bania Białka Tatrzańska

Nieco mniejsze są termy Bania w Białce Tatrzańskiej (ul. Środkowa 181) – zdecydowanie moje ulubione. Na miłośników wodnych atrakcji czeka tutaj czternaście basenów, zjeżdżalnie o łącznej długości 300 m oraz sauny. Plusem jest fakt, że żeby z basenu wewnętrznego znaleźć się w zewnętrznym nie trzeba go opuszczać. Dodatkowo całość podzielona jest na strefę zabawy i rekreacji, stąd miłośnicy mocnych wrażeń i zjeżdżalni, nie przeszkadzają tym, co preferują spokój i bąbelki masujące różne części ciała. Plus za duży parking, minus za strefę gastronomiczną.

Termy Bukovina Bukowina Tatrzańska

Na trzecim miejscu najpopularniejszych kompleksów z basenami termalnymi uplasowały się termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej (ul. Sportowa 22). Oferują dwanaście różnych basenów (siedem wewnętrznych i pięć zewnętrznych), trzy zjeżdżalnie, sauny (fińskie, parowe i na podczerwień) i grotę solną. Temperatura wody wacha się od 8 do 36 stopni Celsjusza. Są to termy najbardziej nastawione leczniczo i rehabilitacyjnie, tworząc centrum uzdrowiskowe z pokaźną infrastrukturą gabinetów lekarskich oraz z szeroki wachlarzem zajęć np. aqua aerobicu. Minus: nieco chłodniejsza woda niż w dwóch wcześniej wymienionych kompleksach, basen z masażami wodnymi, w którym miejsca należy zmieniać wg ruchów zegarka na sygnał dźwiękowy. Plus parking i basen pływacki.

Termy Szaflary, Termy Gorący Potok Szaflary

Zdecydowanie mniejszymi i starszymi są kompleksy basenów termalnych w Szaflarach: Termy Szaflary (Osiedle Nowe 20), na które składają się cztery baseny: dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne z naturalną wodą siarkową o temperaturze utrzymującej się w przedziale 30-38 stopni Celsjusza oraz Termy Gorący Potok w Szaflarach (Osiedle Nowe 45) składające się z dwudziestu jeden zewnętrznych niecek basenowych wypełnionych wodą siarkową o temperaturze dochodzącej do 40 stopni Celsjusza. Wyposażenie podobne jak powyżej: sauny, zjeżdżalnie, kadzie borowinowe i urządzenia do hydromasażu. Są to niewielkie kompleksy.

Aquapark Zakopane

Dla tych, co lubią baseny, ale nie bardzo chcą się oddalać z Zakopanego też jest rozwiązane! Aguapark Zakopane – oprócz basenów możemy skorzystać z sauny, groty solnej, siłowni i kręgielni. Dla miłośników pięknych widoków jest taras widokowy z leżakami, a dla najmłodszych sala zabaw ze ścianką wspinaczkową i basenem wypełnionym piłeczkami.

Mam nadzieję, że mój totalnie subiektywny ranking podhalańskich basenów termalnych sprawił, że zapragnęliście wybrać się na Podhale i odnaleźć swoje ulubione termy!


Spodobał Ci się wpis? Masz uwagi? Spostrzeżenia? Zapytania? Jeśli tak, to proszę pozostaw komentarz pod wpisem: to bardzo mobilizuje do ciągłej pracy nad blogiem! Z góry dziękuję! By pozostać na bieżąco z lemurowymi przygodami, śledź lemurowego fanpage’a oraz instagrama (nick: lemurpodroznik)!
Ranking podhalańskich basenów termalnych

Cześć!

Mam na imię Asia i witam Cię na lemurowym blogu – jedynym blogu poświęconym tylko i wyłącznie podróżom po Polsce. Znajdziesz tu tajemnicze miejsca, niesamowite tradycje i regionalne zwyczaje. Wyrusz razem ze mną w podróż, która zaczyna się tuż za drzwiami! Zapraszam!

Ranking podhalańskich basenów termalnych

Kategorie

Archiwum

Ranking podhalańskich basenów termalnych